Antikoncepčná poradňa

Nájdených otázok: 1028
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň, užívam antikoncepciu Softinelle tretí rok a prvý krát sa mi stala taká vec ako dnes. Dnes mám 6. deň oddychového týždňa (čiže pondelok) a antikoncepciu mám začať užívať až v stredu. No zobrala som ju omylom dnes. Preto sa chcem opýtať či mám už pokračovať s užívaním po 5 dňoch oddýchového týždňa alebo počkať do stredy a až potom začať užívať. Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.
27.10.2014 10:22:59
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Pokračovať aj keď ste skrátila 7 dňovú pauzu. Pekný deň.
12.11.2014 14:09
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň, už dlhší čas ma trápi vypadávanie vlasov, pleť tiež nieje bezproblematická, zistili mi zvýšenú hladinu androgénov. Na úpravu cyklu som v minulosti užívala chloe, neskôr dufaston. Po vysadení HAK aj dufastonu sú problémy s cyklom späť a veľmi ma trápi nadmerné padanie vlasov, existuje niečo čo by mi mohlo pomôcť dlhodobo? Nielen počas užívania hormónov ak má teda padanie vlasov súvis so zvýšenou hladinou androgenov? Ďakujem
8.10.2014 20:44:31
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Padanie vlasov môže mať súvislosť s vypadávaním vlasov, no zaručiť Vám dlhodobejší efekt po vysadení liekov /HAK/ nie je možné. Pekný deň.
9.10.2014 08:20
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň, od mája beriem antikoncepciu Zenadea (pred tým som asi 3roky brala chloe). Tento mesiac som v strede cyklu mala mierne špinenie.Tento problém som mala len počas prvého mesiaca brania tabletiek, lekár mi povedal,že počas prvých 3mes.je to normálne. Ale už prešiel polrok.Tabletky beriem vždy pravidelne s max.rozdielom 1hodiny. Cítila som aj miernu bolesť v podbrušku,niekde pri vaječníkoch. Je možné, že špinenie bolo z prechladnutia? S partnerom sme si dávali pre istotu pozor, no i tak mám strach či je antikoncepcia účinná. Menštruáciu by som mala dostať v nedeľu (12.10).
Za odpoveď vopred ďakujem.
5.10.2014 11:21:29
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Niekedy sa môže stať, že sa dostaví mierne špinenie aj napriek tomu, že ste brali tabletky pravidelne..Nie je to len počas prvých troch mesiacov. Strach mať nemusíte, nakoľko účinnosť nie je týmto špinením ovplyvnená. Pokračujte v užívaní tabletiek naďalej, nakoľko je pravdepodobné, že sa problém už nemusí opakovať. Pekný deň.
7.10.2014 19:26
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň,
užívam antikoncepciu AIDEE rok. Po 10-tich mesiacoch užívania sme mali s priateľom nechránený pohlavný styk, po ktorom sa mi začali ťažkosti spojené s nepríjemným výtokom, ktorý bol žltej farby. Dodržiavam pravidelnú hygienu pred aj po pohlavnom styku, partner taktiež. Avšak ani po 3 týždňoch mi výtok neprestal. Cítim sa nepríjemne. Má na to vplyv aj antikoncepcia? Čím to môže byť zapríčinené? V užívaní som zatiaľ neprestala.

Taktiež sa chcem opýtať, či je pri používaní antikoncepcie v poriadku mať menštruáciu úplne slabučkú a dokonca len 2 dni ?

Za odpovede vám veľmi pekne ďakujem.
25.9.2014 01:31:32
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Uvedené obtiaže nesúvisia s užívaním antikoncepcie, doporučujem skôr navštíviť gynekológa nakoľko sa jedná pravdepodobne o infekciu genitálneho traktu. Pri pravidelnom užívaní antikoncepcie sa zvykne menštruácia výrazne zoslabiť a skrátiť, úplne dostačuje aj 2 dňové slabé krvácanie ako uvádzate. Pekný deň.
30.9.2014 20:11
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň, mám 45 rokov a kvôli veľmi silnej menštruácii som pred 6 rokmi začala užívať ANT Novynette. Všetko bolo v poriadku, žiadne problémy som nemala. Včera mi p. doktorka vzhľadom k veku zmenila ANT na DESIRETTE. Na nete toho o nej veľa nie je. Myslíte, že ju mám začať užívať ? Do 35 rokov trpela silným akné, myslíte, že sa mi môže vrátiť? .Je tu aj možnosť úplne vysadiť ANT, ale moja mama v 47 už bola v klimaktériu a trpela silným krvácaním, kým jej menštruácia úplne prestala, tak mám obavy z podobných problémov. Čo mi doporučujete ?

21.9.2014 12:11:06
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Myslím, že Vaša pani doktorka postupovala uplne štandardne a zvolila správny postup. Uvedená antikoncepcia je jendnozložková a teda bude dosť záležať na tom ako Vám bude kontrolovať cyklus..Návrat akné nepredpokladám. Pekný deň.
22.9.2014 20:07
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň v nedelu som si dala prvu tabletku Mistra cely tyzden som antikoncepciu uzivala spravne ,ale v piatok som si tabletku zabudla dat a spomenula som si na to az v sobotu ,ale vtedy uz bolo neskoro davat si dve lebo ubehlo od vtedy viac ako 13 hod a preto som si dala iba za sobotu ,ale nasledujuci piatok som mala s piatelom sex a nedal si uplne pozor.Je mozne ze je nejake riziko aj ked od toho piatka co som tabletku vynechala ubehol tyzden a tabletky som potom brala spravne ?

14.9.2014 20:11:12
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Pokiaľ nastala chyba v užívaní HAK, tak je vždy isté riziko možného otehotnenia, aj keď ste už ďalej brali tabletky pravidelne.. Pekný deň.
18.9.2014 15:34
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň, prosím vás do akého veku sa môže predpisovať antikoncepcia? Gynekológ mi povedal, že do 50 rokov, pretože vtedy nastupuje menopauza a v minulosti to bolo do 40-tky. Aké sú komplikácie po takomto vyradení antikoncepcie? Sú nejaké alternatívne možnosti? Ďakujem
14.8.2014 17:49:13
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Je to veľmi individuálne kedy skončiť s antikoncepciou ale pomohlo by Vám vyšetrenie hormonálnych hladín z krvi. Podľa výsledkov by Vám gynekológ navrhol buď pokračovať v užívaní antikoncepcie ak ešte antikoncepčný efekt potrebujete, alebo Vás prestaviť na hormonálnu substitučnú liečbu, ktorá je náhradou hormónov v čase prechodu u žien. Táto substitučná liečba má iné zloženie hormónov a je teda v tomto veku bezpečnejšia ale samozrejme nemá antikoncepčný účinok. Pekný deň.
18.8.2014 08:34
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň, užívam anitikoncepciu Yadine. V stredu, 30.7 som začala užívať nový blister, v utorok 29.8 som mala nechránený styk. Včera, v pondelok 4.8. som zabudla užiť tabletu, pauza bola teda asi 12-13 hodín. V uživateľskej príručke je uvedené. že ak som v prvom týždni zabudla užiť tabletu a mala som v týždni užívania styk, možem byť tehotná. Vzťahuje sa to však aj na 7 dňové obdobie pauzy ktoré ešte v utorok trvalo? za odpoved vopred dakujem :)

5.8.2014 12:08:52
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Ak ste správne užívala predchádzajúce balenie, tak ste bola chránená aj v 7 dňovej pauze ešte z predchádzajúceho blistra. Myslím, že nemusíte mať obavy. Pekný deň.
5.8.2014 17:51
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobry vecer,uz 5.mesiac uzivam HAK Daylette vzdy o 18hodine.Zatial sa mi este nikdy nestalo,ze by som HAK zabudla uzit,maximalne co sa mi sem tam stane je,ze HAK uzijem par minut po 18hod.Zrovna vcera sa mi len stalo,ze som HAK uzila o hodinu neskor,ale inak ju uzivam kazdy den podctivo.Dnes som uzila druhu zelenu tabletu tzv. s placebo efektom,co znamena,ze by som uz druhy den mala mat menstruaciu,ktoru nemam.Obvykle mi menstruacia chodi vselijako,nikdy ju nemam presnu.V poslednych dnoch mavam pohlavny styk s tym,ze priatel do mna dava
vsetok ejakulat.Otazka znie:Mozem byt po tomto vsetkom tehotna?Dakujem
8.7.2014 22:10:04
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Nie, nakoľko posun užitia tabletky o 1 hodinu, nemá vplyv na účinnosť antikoncepcie. Pekný deň.
22.7.2014 16:27
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý večer, beriem antikoncepciu Softinelle už rok a pol. Teraz som ju brala dva mesiace bez prestávky, ale stala sa taká vec, že v druhom mesiaci v druhom týždni som zabudla užiť tabletku a spomenula som si na to až presne o 24hodín (ešte sa mi to nestalo, že by som zabudla tabletku). Hneď ako som na to prišla som ju zobrala (zobrala som 2 naraz, ako je v návode). Moja otázka znie, že či môžem byť tehotná, ak som mala v ten deň pohlavný styk. A ako by som mala ďalej postupovať. Ďakujem za odpoveď.
28.5.2014 21:43:13
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Pokiaľ ste urobila chybu v užívaní tabletiek a meškali ste viac ako 12 hodín, tak antikoncepčný účinok nemusí byť zachovaný..Hoci je menšia pravdepodobnosť otehotnenia akoby ste nebrali žiadnu antikoncepciu. Doporučujem v prípade meškania menštruácie tehotenský test z moča. Pekný deň.
3.6.2014 07:01
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň,
antikoncepciu užívam 4 mesiace. Tento mesiace som po 7 dňovej pauze začala brať normálne tabletky, avšak vo štvrtok som jednu zabudla zobrať tak som ju radšej vynechala úplne (aj keď to bola hlúposť). V stredu (ubehlo 6 dní) som mala nechránený pohlavný styk, pri ktorom môj partner zostal počas vyvrcholenia vo mne. Je možné, že som tehotná?Prešlo ešte len 24 hodín, môžem užiť tabletku "po" ? Dakujem za odpoveď
15.5.2014 19:50:32
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Nakoľko ste urobila užívateľskú chybu a ani ste nedobrala začaté balenie antikoncepcie tak ste jednak nebola chránená pred otehotnením a navyše ste si hormonálne narušila cyklus..Jednoznačne Vám viem poradiť len tabletku po..ale aj jej účinnosť si nedovolím odhadnúť..Pekný deň.
17.5.2014 19:13
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň,
chcela by som vysadiť antikoncepciu Softine po asi 2 rokoch užívania ( predtým som 2 roky užívala Lyndinette), chcem to vysadiť zo zdravotných dôvodov ( opuch nôh, zvýšený tep srdca- po vyšetreniach mi nezistili žiadne problémy všetko ,,zhadzovali" na antikoncpeciu) môžu nastať nejaké problémy? Vzhľadom na častý pohalvný styk musím nájsť náhradn riešenie.

2.5.2014 18:28:38
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Skúste dobrať celé balenie a môžete ho vysadiť, ale ak Vám budú obtiaže pretrvávať aj naďalej, tak aj sama uvidíte, že ste asi nebola celkom dôkladne vyšetrená. Pekný deň.
14.5.2014 19:47
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň,

Chcela by som sa spýtať. Mám 20 rokov, beriem prvý mesiac HAK Mistra (predtým som HAK nebrala) a dostavilo sa špinenie každý druhý deň (pričom som začala s HAK v prvý deň cyklu, tabletku beriem pravidelne, o tom istom čase a nezabúdam na ne), tri dni pred koncom balenia som dostala kŕče v podbrušku a začala som slabo krvácať. Mám o tom informovať svoju gynekologičku alebo počkať, kým si moje telo zvykne na hormóny?

Ďakujem
19.4.2014 13:39:29
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Pri nastavovaní sa na antikoncepciu sú všetky Vami popisované príznaky bežné. Pekný deň.
24.4.2014 10:01
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý večer mám 17 rokov a prvý krát užívam HAK Karhla chcela by som sa opýtať či je normálne keď som si dala prvú tabetku prvý deň manštruácie a menštruácia mi trvá doteraz to je už 2 týždne a pretrvávajú bolesti celé dva týždne. ďakujem
14.4.2014 19:45:20
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. V prvom cykle pri nastavovaní sa na antikoncepciu sa to niekedy stáva, doporučujem pokračovať v tabletkách ďalej. Obyčajne v druhom až treťom cykle tabletiek sa to úplne upraví. Pekný deň.
15.4.2014 06:51
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
dobry den.chcela by som sa spytat. zacala som brat antikoncepciu a poslednu som vybrala v piatok.. teraz mam dalsiu az v sobotu??na 8. den??dakujem
9.4.2014 18:47:49
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Presne tak po 7 dňovej pauze začnete v sobotu brať tabletky. Pekný deň.
13.4.2014 19:24
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň mám taký problém, v nedelu 6.4. som mala pohlavný styk(večer) a zobrala som normálne antikoncepčnú tabletku(2 hod. po sexe), 7.4(pondelok) som ju už nezobrala, dnes som zobrala zabudnutú tabletu, je nejaká vysoká šanca že otehotniem ? Ďakujem
8.4.2014 17:58:13
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Ak ste zabudnutú tabletku vzala do 12 hodín od normálneho užívania tak nie. Pekný deň.
9.4.2014 18:30
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň, chcem sa opýtať na takú situáciu, že mám problém s cyklom, už niekoľkoročný (30 - 50 dňový cyklus). teraz mi opať meškala menštruácia 3 týždne, cyklus už cez 50 dní a stále nič. urobila som si aj niekoľko tehotenských testov, všetky negatívne (mali sme chránený PS). navštívila som svoju lekárku,ktorá mi opať predpísala antikoncepciu (vysadila som ju asi pred 2 rokmi)teraz mi opäť dala vyvolávačku, urobila vyšerenia. na 7. deň po vyvolávačke som dostala pomerne slabý menzes, ale dala som si 1. tabletku, tak aj dalšie dni, slabý menzes pretvával a na 4. deň už takmer nebol. je to v poriadku? môže to byť zapríčinené aj začatím užívania HA? teraz neviem či som nemala počkať pár dní kým sa menzes riadne spustí alebo nie. lekárka mi odporúčila navštíviť aj svojho obvodného lekára pre močový mechúr, či tam nie je nejaký zápal, ktorý by sa mohol šíriť ďalej. Ďakujem
3.4.2014 00:33:05
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Je to v poriadku ako ste začali brať antikoncepciu aj keď tá menštruácia bola slabá, nič zlé to pre Vás neznamená. Pokračujte v užívaní antikoncepcie ďalej a menzes by sa mala upraviť. Pekný deň.
3.4.2014 13:39
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo mám robiť, keď som si po mesiaci užívania HA nedala oddychový týždeň, počas ktorého mám dostať menštruáciu, ale som jedla tabletky a počat prvého týždňa užívania, som si uvedomila že som mala mať oddychový týždeň. Chcela by som vedieť čo robiť, či mám doužívať tie tabletky z druhého mesiaca alebo mám prestať? Ďakujem
28.3.2014 16:29:50
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Kľudne môžete doužívať tabletky ďalej všetky a potom si urobiť 7 dní pauzu. Pekný deň.
2.4.2014 14:26
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň.Chcela som sa spýtať,v sobotu ráno som mala s priateľom nechránený pohl. styk, následne som si dala HAK, no v nedeľu som si ju zabudla dať a zistila som to až v pondelok (po cca 26 hod.)kedy som už začala krvácať. Tabletky som si dala obe,dnes pokračujem v užívaní ďalej,krvácanie prestalo,tabletku som však vynechala v 3. týždni užívania. Chcem sa spýtať ako pokračovať ďalej a či je možnosť otehotnenia.Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď
11.3.2014 11:10:06
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Pokiaľ urobíte chybu, ktorá je v trvaní 26 hodín, tak krvácanie je úplne normálne ale ďalšia antikoncepčná účinnosť v tomto cykle nie je ničím zaručená, nech robíte čokoľvek..Len pre ďalšie pokračovanie užívania HAK je dobré dobrať tabletky, v pauze si urobiť tehotenský test a ak je negatívny, tak pokračujte ďalším balením. Pekný deň.
15.3.2014 14:18
 
 
Otázka pacienta na tému Antikoncepčná poradňa
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je normálne, ak po vysadení ATK dostanem slabú menštruáciu, akú som prakticky dostávala počas užívania tabletiek? ..Menštruácia prišla po vysadení približne v rovnakom čase ako počas užívania.... Potrebuje telo čas, aby sa regenerovalo zo všetkých tých hormónov? ďakujem :)
6.3.2014 18:07:19
MUDr. ŠTEFAN BRAUNSTEIN
Dobrý deň. Je to normálne. Telo sa nemusí spamätávať zo žiadnych hormónov to sú bulvárne fámy.. V tabletkách máte veľakrát menej hormónov ako si ich sama vyprodukujete ak tabletky neberiete. Pekný deň .
15.3.2014 14:15
 
 
© Copyright: MASK agency s.r.o.