Správca portálu MASK agency s.r.o.


Naše stránky o zdraví


Zabezpečenie osobných údajov

SPOLOČNOSŤ MASK AGENCY S.R.O., AKO SPRÁVCA PORTÁLU E-LEKAR.SK, MÁ SNAHU ZABEZPEČIŤ, ABY INFORMÁCIE, KTORÉ S NAMI ZDIEĽATE BOLI NA INTERNETE SPRAVOVANÉ SPOĽAHLIVO A BEZPEČNE.

NIŽŠIE SÚ UVEDENÉ METÓDY ZABEZPEČENIA VAŠICH OSOBNÝCH ÚDAJOV.


Akú ochranu údajov Vám poskytuje portál e-lekar.sk?

Chránený prenos údajov sieťou Internet

Údaje prenášané medzi počítačom užívateľa a vzdialeným serverom (v oboch smeroch) je možné chrániť tzv. šifrovaním. Údaje sú zašifrované do nečitateľných reťazcov skôr ako odídu z Vášho počítača a na serveri sú opäť dešifrované, aby mohli byť spracované. Táto metóda sa používa i v tak rizikovom prostredí ako napr. Internet Banking a zabezpečuje vysokú ochranu Vašich osobných údajov pri ich prenose sieťou Internet. Či stránka umožňuje šifrovaný prenos údajov alebo nie, môžete zistiť buď podľa ikony zámky v hornej lište Vašeho prehliadača alebo z adresového riadku. Umiestnenie tejto ikony sa líši v rôznych prehliadačoch. Po kliknutí na takúto ikonu sa dozviete informácie, ako je prenos dát zabezpečený a kto vydal certifikát zabezpečenia. V adresovom riadku Vašeho prehliadača sa adresa zabezpečených stránok začína "https://www...." (kde 's' znamená Secure = Bezpečný, pozn. správcu), kým nezabezpečené stránky začínajú reťazcom "http://www....".

 

Bezpečné databázy a šifrovanie citlivých údajov

Prenos údajov sieťou Internet je síce najzraniteľnejšia fáza spracovania Vašich údajov, no tým rozhodne naša starostlivosť o Vaše údaje nekončí. Údaje prenesené prostredníctvom zabezpečeného SSL kanála a následne dešifrované na strane servera opäť zakódujeme v dvoch krokoch s odlišnou metódou šifrovania. Výsledkom je databáza plná kódov a šifier, ktoré je prakticky nemožné dekódovať vďaka dvojnásobnému kódovaniu rôznymi technológiami.

 

Výsledkom je bezpečná výmena a uloženie údajov


Portál e-pacient je súčasťou projektu www.encyklopediazdravia.sk
© Copyright: MASK agency s.r.o.